zoebeheibordjjeebi
zoebeheibordjjeebi
11-09-2021
Mathematics
contestada
Help ,I don't understand
Respuesta :
addisynappleby
addisynappleby
11-09-2021
This is the correct answer hope this helps btw it is the 2nd one
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
how did the spread of luther's ideas affect european politics? ( the reformation )
How do i find the height of an object if I only have the area, the length, and the width?
the track team ran a mile and a quarter during their practice. how many kilometers did the team run
5 biscuits cost 40p altogether how much do 3 biscuits cost
evaluate d - (-3.5) when d= 2.74
Why are more people using honey today than in previous years? It is cheaper than sugar. It is consistent in taste and color. It provides nutrients.
four more than the product of five and a number yields fourteen. find the number
Which is a better deal for a package of soap? a.) $5.75 for 14oz of soap b.) $5.50 for 13oz of soap c.) $3.45 for 3.5oz of soap d.) $ 5.25 for 12oz of soap
Roberto estimated that the capacity of an elevator was 10 people. The actual capacity of the elevator is 14 people. Which expression can be used to calculate th
Write an expression for the perimeter of the triangle shown below: A triangle is shown with side lengths labeled 0.3x plus 24, 5x, and 0.2x minus 15. 10x − 9