meganharangozo0324 meganharangozo0324
  • 10-10-2021
  • Mathematics
contestada

Find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary.

$1.12 for 8.2 ounces

Respuesta :

MangoTess
MangoTess MangoTess
  • 10-10-2021
$1.12/8.2 oz = 0.136585...

Rounded to the nearest hundredth you get $0.14/ounce
Answer Link

Otras preguntas

Negative peer pressure can lead to __________. A. questionable friendships B. harmful experiences C. discouragement D. all of the above
Write100 in different ways
Which is a reason an author might choose to use third person? A. The author wants the story to sound like it addressed a certain person. B. The author wan
What does Esquivel think the new revolution will entail?
What are the required immunizations and their abbreviations and also state what age it is first to be given, if not 7 years?
round 21 to the nearest hundreds?
What is a negative of chloroplasts
Which would most likely be found in informing writing
Give the symbols for the elements that make up each of the following carbohydrates lipid s DNA proteins
Which number is between √50 and 5π/2? A. 22/3 B.2√8 C. 6 D. π + 3