staceyvideogames staceyvideogames
  • 10-10-2021
  • Mathematics
contestada

Each unit costs 14p.

how many do 942 units cost?

the answer is not 13,188 because it says it's wrong for me.

Respuesta :

saffill
saffill saffill
  • 10-10-2021

Answer:

67.28

Step-by-step explanation:

uh I'm kinda unsure but I think you could try isolating the variable? so you could try 942 ÷ 14 = 67.28? just a guess, tell me if it works out!

Answer Link

Otras preguntas

A package is 15.5 inches long, 8.25 inches wide, and 5.5 inches high. What is the volume of the box? Enter your answer, rounded to the nearest whole number, in
write an article to a magazine raking suggestions that can help reduce the problem of the poor in your Country
Most days, Mr. Thompson sells lunches for $8. On the weekends, he increases the price by 60%. How much, in dollars, does he charge for lunch on the weekend?
approximately what would be the associated pulse rate? SHOW STEPS SHOW STEPS
solve the equation 2x^2-9x=0 by factoring
What is the equivalent resistance of a circuit that contains four 75.02 resistors connected in series to a 100.0 V battery? Ο Α. 300.0Ω Ο Β. 750.0Ω Ο C. 1.33 Ω
Last question then the rest should be easy :)
Jeremy ate 5 pieces of shrimp, Julie ate 7 pieces. What fraction of the total did Jeremy eat?
Maps can tell us a lot about a people or region. They can also have a bias of perspective. This means that maps reflect the views and ideas of the people making
Please answer these correctly