njhrihannapearrie njhrihannapearrie
  • 12-10-2021
  • Mathematics
contestada

How many pounds of bananas cost $3.75?

Respuesta :

fymrogue
fymrogue fymrogue
  • 12-10-2021

Answer:

5

Step-by-step explanation:

Each one goes up by .75 cents

Answer Link
ilyyjodyy ilyyjodyy
  • 12-10-2021
you go up by .75 each time per pound so the answer is 5
Answer Link

Otras preguntas

Given f(x) = 3x-1 and g(x)=2x-3, for which value of x does g(x)=f(2)? Ox=3/2 Ox-2 Ox=5/2 Ox=4​
Define magnification?...pleaz​
Miriam's just informed her patient's parents that the patient needs to undergo surgery. Which of the following demonstrates Miriam's attempt to allow the parent
can someone answer this? thanks
which style of music is characterized by the composer's mind, instead of presenting an impression of the environment? a. impressionism b. expressionism c. neoc
Put the verbs in brackets into their most suitable forms Milk___ (be) writeThe match___(start) at 3 p.m. tomorrow They__(be) to England since 2016please let me
Explain the importance of physical activity now that we are facing the pandemic (150 words)​
d)My dog doesn't eat flesh ..(intoaffiramative)​
In what order should work cited entries appear?
May I please have help. This is 7th-8th grade math. 30 POINTS