sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

abdulhalimalt
abdulhalimalt abdulhalimalt
  • 10-11-2021

Answer:

it is 1.5

Step-by-step explanation:

if u do 4.50÷3 you will get 1.5 so the cost per jar is 1.5

Answer Link

Otras preguntas

What theme is best revealed by this conflict? It is important to use manners in new situations. It is wise to know the enemy you face. Guests should honor the
HELP ASAP!! DUE TOMORROW!! WILL MARK AS BRAINLIEST IF ANSWERED NOW!!Book: The Catcher In The Rye 1. What thoughts occupy Holden's mind most often? 2. How does H
A circular plate has a radius of 13cm. What is the area of the plate? Use 3.14 for pi. Enter your answer as a decimal in the box.
In which country did President George H.W. Bush's diplomatic skills result in a foreign policy that demonstrates the power of multilateralism?
A plot, character, symbol, or idea that recurs in the literature or mythology of many different cultures is called _____.
WHAT IS 5X PLUS 30X^2= 57
I need extreme help. I'm new and also stink at science
A survey showed that 70 customers bought white bread, 63 bought wheat bread, and 35 bought rye bread. Of those who bought exactly two types of bread, 12 bought
I need help on this question
How do you do it?How do you start and get the answer