Zack buys some potatoes from a store. The potatoes cost $7.68 for 3 pounds. He wants to buy more vegetables, but at the same price per pound as the potatoes. Which of the following vegetables could Zack buy?

Respuesta :

Answer:

23.04 i think pls mark brainliest

Step-by-step explanation: