mya691442
mya691442 mya691442
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

if pepsi Bottles 8-pack or cans 12-pack 3 for $12.88 how much for 1 pack?

explain

Respuesta :

24nanjoshua
24nanjoshua 24nanjoshua
  • 11-11-2021

Answer: $4.29?

Step-by-step explanation:

3 pack /3 = $12.88 /3

1 pack = 4 22/75 or approx $4.29

Answer Link

Otras preguntas

Which vector is the sum of vector a and b?
Please give me the answer to this problem
Which rectangular equation is equivalent to the polar equation r csc theta=8?
If a gradient of line b is -3 what is the gradient of the line perpendicular to b
Factor the trinomial completely. x^2-5x-24
A rectangular prism has a volume of 36 cubic units. Which set of dimensions could make this prism? 9 units, 1 unit, 2 units 4 units, 6 units, 3 units 2
Jamie jogged a total distance of 6 1/2 miles during the months of March and April.if Jamie only jogged 1/6 mile everyday,which expression shows the number of da
PLEASE help fill in the blanks for geometry!!!
What is the equation in point-slope form of the line passing through (3, 6) and (−2, 1)? a. y + 6 = 1(x + 3) b. y + 1 = −1(x + 2) c.y − 6 = −1(x + 3) d. y − 6
6. If 22q - 7 < 37, then q < 2. A.   True   B.   False