alanizdd2004
alanizdd2004
11-11-2021
Mathematics
contestada
I need help pleaseeeeee
Respuesta :
26purollw
26purollw
11-11-2021
Answer:
top one is 8x bottom is 9
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
PLEASE HELP ASAP!! WILL GIVE BRAINIEST + 30 POINTS!! Complete the two-column proof by providing a reason for each of the five statements. Given: Rectangle RUTS
14 points pls show work Evaluate the expression. Show your work.
What best describes direct democracy?HURRY IM TIMED
If 12 mangoes cost $360, what is the cost of 16 such mangoes?
which of these is an example of consonance? a. creamy/ on a cracker b. cube, a slab c. perfect parmesan with pasta
What is the slope The options are 1,3,and 5 I’ll make you brainlist
A certain brand of crackers costs $2.89 for 12.4 ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.
Write an algebraic expression for the following word phrase: The quotient of 55 and X
What is the purpose of language? A. to govern B. to communicate C. to assimilate D. to diffuse
By the 1800s, China had become 4. because of internal problems. The governments of European countries and Japan 5. large areas of China for exclusive trading 6.