zacarajohnson
zacarajohnson zacarajohnson
  • 11-11-2021
  • History
contestada

Bob bought the 24 fish for $51.36

Respuesta :

TemperatureBig
TemperatureBig TemperatureBig
  • 11-11-2021

Answer:

the unit price for one fish is 2.14 dollars

With one dollars u can buy arounf 1/2 a fish

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did agriculture influence the economic development of the South and the growth of slavery?
Name 3 reasons why explorers made their difficult and dangerous trips. ( Write 3 dangerous). Givery u 10 points❤
18/24 in it simplest form
how does a merit system improve government
the measures of the angles of DEF are in the ratio 2:4:4. what are the measures of the angles?
8 Explain How can subsidence lead to the formation of sedimentary rock
Which kingdom includes autotrophic and heterotrophic, unicellular and multicellular organisms?
What is the least common multiple and the greatest common factor of the numbers 72 and 16
What is the antecedent of the underlined personal pronoun? Few in the group write their essays using pen and paper nowadays. A. nowadays B. Few
What does the Deferred Action for Childhood Arrivals program provide?