pleasedanceforpanda pleasedanceforpanda
  • 12-11-2021
  • Mathematics
contestada

Tangela bought 12 cans of sodas for $5.40

Respuesta :

jtcolvert
jtcolvert jtcolvert
  • 12-11-2021

Answer:

324

Step-by-step explanation:

Answer Link
Itsrei123
Itsrei123 Itsrei123
  • 12-11-2021

Answer:

0.45 for one can of soda

Step-by-step explanation:

If you want to know the price for one soda all you have to do is divde.

12 ÷ 5.40 = 0.45

So, one soda can is $0.45! Have a great day friend! :D

Answer Link

Otras preguntas

How do I write a paragraph on weaknesses and strengths of my job
What is the mass of a falling rock if it produces a force of 147 n? F= M= A=
Ben has 15 puzzles and 27 CDs. When he takes a trip, he likes to bring one puzzle and one cd as entertainment. How many trips can he take with a different puzzl
Calculate the force between one grapefruit as described above and Earth. Earth has a mass of 5.9742 × 1024 kg and a radius of 6.3710 × 106 meters. Assume the gr
What is the probabibility of drawing a black queen from a deck of cards, and then rolling a number greater than 4 on a number cube?
what is the ratio of consonants to vowels in the english language?
How many newtons of force are represented by the following amount: 3 kg·m/sec^2?
change 4/10 into fifths
How many newtons of force are represented by the following amount: 3 kg·m/sec^2?
why don't the present shapes of the continents fit perfectly into the supercontinent?