annabellomorrison
annabellomorrison annabellomorrison
  • 13-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you bought 12.6 gallons of gasoline as $1.20 per gallon, how much did the gasoline cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2021

Answer:

15.12$

Step-by-step explanation:

Gallons = 12.6

Cost = $1.20

Gasoline Cost = ??

12.6 ×1.20

=15.12

Hence, gasoline will cost 15.12 $

pls mark me as brainliest! :D

Answer Link

Otras preguntas

Dallison cooked a 5-pound roast for supper. What is the estimated mass in grams
During the early middle ages in Europe
15. Which one of the following is true about relationships? A. There are no feelings in a relationship. B. Relationships are always voluntary. C. R
¿cómo reacciona don aurelio cuando escucha que el alcalde amenaza con pegarle un tiro? ¿qué te dice esta actitud sobre las personalidades del dentista y del
∠A and ​ ∠B ​ are vertical angles with m∠A=x and m∠B=5x−80 . What is m∠A ?
Rectangular pool is 7 feet wide. It is 3 times as long as it is wide. Label the diagram with dimensions of the pool.
How much did a pair of shoes cost in 1900's?
What is the most common type of economy today?
An active student injured his knee playing basketball and has been advised by his doctor to avoid impact activities that cause heavy force on his bones. What is
In romeo and juliet, when questioned about whether romeo should tell anyone else about the planned meeting, romeo said to the nurse, "i'll warrant thee, my man'