Seudónimo Seudónimo
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

karly1234 karly1234
  • 18-01-2017
I think it would be $9.08 per pound
Answer Link

Otras preguntas

the area of a quadrilateral whose vertices is ABCD taken in order are (1,2) (-5,6) (7,-4) and (-2,t) be 0 ,find the value of t​
Helloo everyone I'm new here!!.‍​
On March 4, Micro Sales makes $13,500 in sales on bank credit cards which charge a 3% service charge and deposits the funds into Micro Sales' bank accounts at t
The population P ( ) of a culture of the bacterium Pseudomonas aeruginosa is given by P ( t ) 1684 + 83,000 + 10,000 , where is the time in hours the culture wa
Choose the correct form of the irregular PRETERITE verb to correctly fill in the blanks: Raquel ____ (ir) al concierto de la banda.
Read the excerpt from "The Danger of a Single Story” by Chimamanda Ngozi Adichie. Stories matter. Many stories matter. Stories have been used to dispossess and
PLEASE HELP thank you!!!!
Dana is buying Grandparents' Day gifts at the mall. She spends $13.75 on a teacup for her grandmother. She spends 4/5 of that on a coffee mug for her grandfathe
Solve for x: 1 04>x>7 04 O-2>x> 1 0-2
You are asked to clean and sanitize the food preparation counter. What must you do first?