halanaTHEfallen
halanaTHEfallen halanaTHEfallen
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins for $3.59 Choice A Choice B The unit rates are equal. The unit rates cannot be determined.

Respuesta :

KenzieSixx
KenzieSixx KenzieSixx
  • 11-01-2017
1.49x=3.59 12 ounces
Answer Link
naquinfreeman09
naquinfreeman09 naquinfreeman09
  • 01-11-2021

Answer:

I believe the answer is A

Step-by-step explanation:

Other branlys and also the lesson

Answer Link

Otras preguntas

Find the missing values.​
A cylindrical basket has a volume of 15 cubic feet. If the height of the basket is 1.5 feet, what is the area of the base of the basket? Round to the nearest te
Two of the angles in a triangle measure 15° and 27°. What is the measure of the third angle?
If you had the chance, what kind of class would you create?
what country is also the world’s largest archipelago?
Which set(s) represents a function? {(1, 3), (4, 5), (4,9), (6, 19)} {(-5, 6), (-3, 13), (-14, 30)} {(12, 12), (12, 13), (12, 14)] {(1, 2), (2, 4), (3, 6), (1,
A certain gas of mass 2.5 g at 25°c and 0.65atm occupies a volume of 23.52L. Determine the molecular mass of the gas.​
Which of these views were held by Democratic-Republicans? select all that apply The federal government should become stronger and more centralized. The United S
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST THANK YOU SO MUCH
pls help i need this today