sesebella333 sesebella333
  • 10-12-2021
  • Mathematics
contestada

Sara bought 12 roses for $30. Find the unit price

Respuesta :

evanmcgrory evanmcgrory
  • 10-12-2021
You can divide 12 by 30. This will get you the price of 1
Answer Link

Otras preguntas

what are the major physical features of the southeast
find the circumference of a circle that has a diameter of 5. Use 22/7 for pi
How do you classify a triangle
a protein channel, like the peripheral and integral proteins, is a transport protein that
Nerves that carry information from the brain and spinal cord to other parts of the body are called
Isiah determined that 5a2 is the GCF of the polynomial a3 – 25a2b5 – 35b4. Is he correct? Explain.
The meaning of health hazards
How is energy associated with food stored?
how is Christmas Attucks significant to that blank
Identify the relative pronoun : Shorty delivered the pizza, which was nice and hot.