Macaroniandcheeseyum
Macaroniandcheeseyum Macaroniandcheeseyum
  • 10-12-2021
  • Mathematics
contestada

Carpeting costs $7.99 a yard. If Jan buys 12.4 yards, how much will it cost her?

(Hint: Round it to two decimal places)

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 10-12-2021

Multiply cost per yard by total yards:

7.99 x 12.4 = 99.08

Answer: $99.08

Answer Link

Otras preguntas

The volume of 1000 drops of liquid is 10 fluid ounces. What is the volume of 10 drops?
What is 10.35 as a fraction?
what is this word meen murmuring a. singing b.explaining c.whispering d.understanding
Given f(x)=x^2-2 and g(x)= the square root of x-7, identify the composite function of g(f(x)) and it's correct domain
What does it mean to be as fiery as a volcano? a. quickly or easily becoming angry (The giraffe living next door has a fiery temper) b. very black (The pirate's
how do you simplify the ratio 28:7
Betty and Adam are playing cards. Betty has won 5 hands and Adam has won 20 hands. What is the ratio of the number of hands Betty has won to the number of hands
What is the distance from the Earth to the Sun in miles?
how to you solve g, 2/5g = 3/5
Which numbers are solutions of the equation? |5 – 4x| – 3 = 4