Tristin15 Tristin15
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

Please help,Thanks;)

Please helpThanks class=

Respuesta :

measd
measd measd
  • 11-01-2017
To solve this, you divide the price by the amount of ounces, and find the one which results in the smallest number. That was B, $4.29 for 12 ounces.
Answer Link

Otras preguntas

Complete the table:X Y6 98 ? ? 1518 ? SHOW ALL WORK
Marge correctly guessed whether a fair coin turned up "heads" or "tails" on six consecutive flips. What is the probability that she will correctly guess the ou
is an essential nutrient that makes up more than 50 percent of your body weight O A Legumes O B. Carbohydrate O e protein DFatty acids O SUBMI
are the primary source of energy for the human body.
What happens when you rub acetate paper with a glass rod?
John had $900 Jacob has $900 Alex had $200 Who had the most money
in your own words, explain what the meaning life is?
QUESTION 7 The _____ reveals if the characters got what they wanted.
What is the distance between (-3, 4) and (4, 4)
The pH of a solution is 2.60. What is the [H3O+] for the solution?