s192253 s192253
  • 12-12-2021
  • Mathematics
contestada

if 10 apples cost $1 how much would it cost per Apple

Respuesta :

6338081
6338081 6338081
  • 12-12-2021

Answer:

10 cents per apple

Step-by-step explanation:

1 divided by 10 which is 1. And move the decimal one place to the left, leaving you with .1 or 0.1 or 0.10

Answer Link

Otras preguntas

Select one of the factors of 4x2 + 5x − 6 a. (x-3) b. (4x-3) c. (4x+2) d. (x+6)
What are some themes of the story Rapunzel? (more details included)
The 19th century ideas of social Darwinism and the white mans burden were often used to justify?
What is the answer to 13/56 + 5/7=?
Multiply n by 3 than square the result
For the functions f(x) = 2x + 2 and g(x) = 7x + 1, which composition produces the greatest output? a) Both compositions produce the same output. b) Neither comp
What is the mean of the data set? 12 18 26 12 32 A. 12 B. 18 C. 20 D. 22
The structure of DNA resembles a twisted ladder. Which structural components form the rungs of the ladder?
james answered 14 items correctly on a 16-item quiz. what percent did he answer correctly?
an example of royal colony