oreoalldae oreoalldae
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for P pounds of venison if each pound cost $3.25

Respuesta :

SpaghettiSprung SpaghettiSprung
  • 12-01-2017
3.25 per pound

3.25 x1=3.25

3.25x2=6.50

3.25x3=9.75
Answer Link

Otras preguntas

What does the Deferred Action for Childhood Arrivals program provide?
Mrs. Martin wants to place a ribbon around the outer edge of a rectangular mirror. The area of the mirror is 324 square inches. The width of the mirror is 12 in
Which of the following types of writing is the best example of a personal narrative? biography autobiography an argumentative essay a analytical expository writ
Chelsea has 11 times as many art brushes as Monique. if they have 60 art brushes altogether how many brushes does Chelsea have?
Which statement is true about the expression 4(9+6)?
Who is known as the "Father of the Constitution" for his contributions in writing the U.S. Constitution? a. George Mason b. James Madison c. Thomas Jefferson d
Notwithstanding the influence of Classical and foreign drama, Church plays were the first step in the development of English drama. a. True b. False
what is the setting of the little match girl
who began Quebec, the first permanent French colony.
What role did Charles Darwin play in evolutionary theory?