hunterswag11
hunterswag11 hunterswag11
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

which is the better buy 4 for $3.52 or 5 for $4.05

Respuesta :

cheyannebear
cheyannebear cheyannebear
  • 12-01-2017
Buying 5 for $4.08 means whatever is it, it's being sold for $0.81. Meanwhile 4 for $3.52, each is being sold for $0.88. It'd be better to buy FIVE for $4.05
Answer Link

Otras preguntas

Gathering data from the first 25 people you encounter at a local mall is an example of ________. A. random sampling B. convenience sampling C. stratified sampli
A marketing firm is studying the affect of its advertising compaign No of ads(x)= 5,7,4,2,0,3,1,2No of purchases(y)= 15,18,10,4,2,6,3,6determine the equation of
Given f(x) and g(x) = f(x) + k, use the graph to determine the value of k. g(x) f(x)
What are the steps involved in ehr vendor selection? what is the most common rationale for changing ehr vendor platforms? describe the difference between an rfi
What would happen if u lose a pen or pencil
What is the volume of the cylinder shown below? A. 1215 units³ OB. 152 units³ OC. 64 units3 OD. 361 units³
What changed with the Bantu education being put in place implemented?
Describe one external cost to buying a new cell phone.
Trapping animals in areas where they are abundant and releasing them in other areas is an example of which wildlife management practice?.
What is the formula between torque applied force and the lever arm?