jtjt60884
jtjt60884 jtjt60884
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Joel bought 1.25 pounds of apples. Apples cost $0.88 per pound. How much did Joel spend on apples?
​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2022

Answer:

$1.10.

Step-by-step explanation:

0.88 * 1.25.

Answer Link
natlone22
natlone22 natlone22
  • 17-03-2022

Answer:

$1.10

Step-by-step explanation:

1.25*.88

Answer Link

Otras preguntas

Convert. If necessary, round to the nearest tenth. 1.5 oz ≈ ___g
What are some cool facts or things you know about Athena? The Greek Goddess?
Loops in a motor rotate because?​
can someone help me on this one?
A portion of an amusement park ride is shown. Find EF. Write your answer as a fraction in the simplest form
A house that’s worth £59,000 3 years ago has now increased its value by 50%. How much has the money increased?
Select the subject of the sentence. At the park, the soccer team practiced scoring goals on Rachel Chu.
Evaluate the expression.3×2¹​
I NEED HELP ASAP 14 and 15 have the same choices WILL MARK BRAINLIST
who wann test my cps it like 100 idek