emmaarriaga33
emmaarriaga33 emmaarriaga33
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Shae spent $8.33 on seven Kit-Kats. If each Kit-Kat cost the same amount, how much does one Kit-Kat cost?

Respuesta :

jen4755 jen4755
  • 11-01-2022

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

8.33 / 7 = 1.19 each

Answer Link
emmamadyson1 emmamadyson1
  • 11-01-2022
Answer is 1.19. hope that helped
Answer Link

Otras preguntas

Believed that the Federal government should possess all powers not specifically denied to it.
By using sound waves, _______ signals allow oceanographers to determine ocean depth. A. radar B. phone C. sonar D. radio
The kinds of plays written in ancient Greece were _____. comedy mystery tragedy victory
Anais bought 2 1/2 yards of ribbon. She had 1 foot 6 inches of ribbon left after trimming some curtains. How many inches of ribbon did Anais use to trim the cur
What are the exact solutions of x2 − 3x − 5 = 0?
Believed that the Federal government should possess all powers not specifically denied to it.
In 1896, in _______, the Supreme Court ruled that a Louisiana law requiring "separate but equal" public accommodations was constitutional? a. Morgan v. Virginia
A colon can be used to combine two clauses when you use it to represent the word? a. then, b. because, c. and, d. however
What is the percent change of $15.60 to $11.70?
Josie bought a new mirror. The mirror has 5 sides. What is the shape of the mirror? A. Heptagon B. Hexagon C. Pentagon D. Square