tritonanderson084
tritonanderson084 tritonanderson084
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with my work

Can anybody help me with my work class=

Respuesta :

PERCYthePanda
PERCYthePanda PERCYthePanda
  • 11-01-2022

Answer:

$5.70

Step-by-step explanation:

Because the 5 pains cost $4.25, just divide the value by 5 to find the cost of a single pane ($2.85), then multiply that by 2 to find the value of the 2 new panes ($5.70)

Answer Link

Otras preguntas

Yvonne brought 4 7/8 yards of material to make a dress. What is 4 7/8 as an improper fraction? What is 4 7/8 written as a decimal?
14 out of 50 equals what percent
Passive voice of They will spend all of the money
Show all steps necessary to verify the trigonometric identity: 1 - 2cos^2x = 2sin^2x - 1
An effective summary?is written in your own wordsfocuses on the text’s main pointsaccurately captures the essence, or main idea, of the longer text it is descri
Is true that women suffer to their skin pigmentation
Find A:B:C A:B=3:5,A:C=6:7
Find the greatest common factor of these three expressions. 12v2, 30v, and 42V4
What’s the purpose of the Ferris wheel
Question 8 of 10 What information do the coefficients of a balanced equation give about the reactants? O A. The coefficients tell what oxidation states the atom