krenee0597
krenee0597 krenee0597
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

Julia bought 10 boxes of cereal for $70. How much did each box cost?

Respuesta :

2006880
2006880 2006880
  • 12-01-2022

Answer:

each box cost 7$ Hope this helps

Step-by-step explanation:

70 divided by 10 equals 7.

Answer Link
ramirezjjjavi
ramirezjjjavi ramirezjjjavi
  • 12-01-2022

Answer:

Each box of cereal costs $7

Step-by-step explanation:

70 / 10 = 7

Answer Link

Otras preguntas

Belle, the cat, is looking down at a 78° angle from the top of a tree that is 30 ft tall, when she spots a bird on the ground. How far away is belle from the bi
The following paragraph is missing a topic sentence. Re-write the paragraph to include a topic sentence that states the main idea. You may want to revise the wo
2 lines intersecting at a right angle
What is the definition of "nutrients"? Choices are: Nutrients are the heat, light, and ultraviolet rays that reach Earth, which are utilized in chemical reacti
Evaluate (–1)8 + (–1)7 + –16 + –14 – (–1)2.
discuss the issues of welfare and workfare systems in United States ? sociology social problems course
What was a consequence of Russia withdrawing from World War I
henry ll of england increased royal authority by
What happened on black Tuesday
Markita bought a roll of carpet that is 8.5 feet wide. The maximum area the carpet will cover is 136 square feet. What is the longest possible length of this ca