maylisbeckles maylisbeckles
  • 10-02-2022
  • Mathematics
contestada

Three pens cost $1.80. How many pens can you buy for $6?

Respuesta :

iratashin
iratashin iratashin
  • 10-02-2022
You can buy 9 pens I hope this helps
Answer Link
937crychun
937crychun 937crychun
  • 10-02-2022

Answer: 10

Step-by-step explanation:

3 = $1.80

1 = $0.60

$6 = 10 pens

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of a diplomatic action?
Solve the system of inequalities: 6y≥42 4y+12≤0
I need help doing this exercices ------------------------------------------------------ 1.4 – Complète le tableau ci-dessous. Verbes Présent de l’indicatif Subj
if equal and opposite charge place on conductor there will be a certain differance between them by using guasses law , calculate capacitance of two large flat c
One impact of the Beat Generation was that it caused some people to question
The population of the world these days.... very fast . a-is increasing b-was increasing c- increase d- increased​
1 Point Which of the following shows correct spelling of all the words it contains? O A. Its important that all students bring their jackets on the field trip.
Explain why the function h(x) = (x ^ 2 + 11x + 28)/(x ^ 2 + 8x + 15) is not continuous at x = - 5 .
how could point source pollution be described
Burning wood to power engines and machines ushered in the Industrial Revolution in 1769.Coal became the major fuel in the early twentieth century and was replac