saras27 saras27
  • 10-02-2022
  • Mathematics
contestada

You are making 20 fleece jackets for a craft fair. For each jacket, you need 1 7/8 yards of fleece. If fleece costs $9 per yard, how much money will you spend?

Respuesta :

Superguest007 Superguest007
  • 10-02-2022

Answer:

$7.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What president Davis known as
according to tilak what makes the british rule over india possible
please hurrywhat is the term used to describe the group of people who believed that immigrants'willingness to work for low wages robbed natives of jobs and high
Explain why the air we breathe and solids, such as steel and bronze, are solutions or homogeneous mixtures, just like salt water is ?
a government by three people with equal power
1,000,000,000 multiplied by 10000
3/4 + 7/12 - (-4) PLZZZZZZZ help solve the problem
what is the number of each brand of trucks each year
True or False: Only the Moon’s gravity affects the tides because the Sun is too far away from the Earth to cause any change.
Which person has a favorable view of Rome