tysonrena10 tysonrena10
  • 10-03-2022
  • Mathematics
contestada

The table below shows the number of ounces in price for each of the four different bottles of orange juice. Which bottle has a price of $.10 per ounce

The table below shows the number of ounces in price for each of the four different bottles of orange juice Which bottle has a price of 10 per ounce class=

Respuesta :

rspill6
rspill6 rspill6
  • 12-03-2022

Answer:

12 oz bottle

Step-by-step explanation:

See attached image.

Ver imagen rspill6
Answer Link

Otras preguntas

Write a real world problem where you would have to multiply 120 and 75.
how can something be considered abiotic and biotic
A peregrine falcon can fly 322 kilometers per hour how many meters per hour can the falcon flyI know the answer is 322,000- but how do I write it out to explain
Solve for ax=bx-c; 8x=3x-10.
What is the gcf of 30,45,75
On Sunday, a local hamburger shop sold a combined total of 540 hamburgers and cheeseburgers. The number of cheeseburgers sold was three times the number of hamb
how do you write 314,207 in word form
Write a word phrase for this algebraic expression :5h + 3k
What is the ratio of 15/18=5/h
a trip from New York city to Seattle is 2,852.1 miles.  a family wants to make the drive in 10 days, driving the same number of miles each day.  About how many