Rabbitsarefluffy
Rabbitsarefluffy Rabbitsarefluffy
  • 11-03-2022
  • Mathematics
contestada

Matthew bought 16 gallons of gas for $4.25 per gallon. How much did he spend? Show your work.

Respuesta :

jbeck8784 jbeck8784
  • 11-03-2022

Answer:

$68.00

Step-by-step explanation:

16 x 425 = 6800

Just move the decimal 2 places to the left to get 68

Answer Link
n0stal6ic
n0stal6ic n0stal6ic
  • 11-03-2022

Answer:

$68

Step-by-step explanation:

Take $4.25 x 16 which is $68

Answer Link

Otras preguntas

what is 9 times 200
What are the differences and similarities with this biography and autobiography? BIOGRAPHICAL and AUTOBIOGRAPHICAL EXCERPTS From the Encyclopedia Britannica bi
Agriculture is to grain as aquaculture is to A. Science B. Seaweed C. Fish food D. Aqua duct
"marvel parts, inc., manufactures"
Dislodgement of a foreign body along the respiratory tract occurs anatomically at Right main bronchus or lower part of trachea Left upper anterior bronchus Nasa
Solve for X (Heres the picture of the problem) Pls help I’m so clueless
Solve the following equation: 5x - 15 = 50 (1 point) O 13 0-13 0-7 Oy
Which statement about this system of equations is true? y=2/3x y=2/3x+3 1. The system has no solution. 2. The system has a unique solution at (0,0). 3. The
The equation below shows the incomplete combustion of ethene. C2H4 + O2 → CO2 + H2O If 2.70 mol C2H4 is reacted with 6.30
Eve takes a subway train to work that travels at an average elevation of -14 feet. Jacob takes a bus to work that travels at an average elevation 14 feet higher