dejawhittingham dejawhittingham
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

I bought 10 bananas. Each bonana weighed 50 grams. If the price for bananas was $6.50 per kilogram, how much did I pay?​

Respuesta :

rainingsoupysauce rainingsoupysauce
  • 12-04-2022

Answer:

$ 3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

You want to place a towel bar that is 10 1⁄4 inches long in the center of a door that is 26 1⁄3 inches wide. How far should you place the bar from each edge of
in the number 550 is the value of the five in the tens place 10 times greater than the value of the five in the hundreds place explain why or why not you
What is 67.943 written in expanded form?
If three pies require 2 dozen apples, then four pies require Blank dozen apples.Fill in the Blank.
ENG103 DISCUSSION BOARD 3 Take some time to use the various search engines discussed in Lesson Two. Choose a topic of your liking and use Bing (common sear
What two principles form the basis for capitalism?
An equation x^2 -6x +18 = 0 The line y= 41 meets C at the point R. Find the x-coordinates of R, giving you your answer in the form p + q(sqrt(2)), where p and
12.02 rounded to hundreds place
what is the relationship between the 3s in the number 9, 338
julie bought 19 beads at the craft store now she has 36 beads how many beads did she have before she went to the craft store