OGMack
OGMack OGMack
  • 10-02-2017
  • Mathematics
contestada

Oatmeal cost 1.73 per pound how much would 2.6 pounds cost

Respuesta :

Nabeelpu Nabeelpu
  • 10-02-2017
cost 1.73 per pound 
find 
how much would 2.6 pounds cost
2.6×1.73
=4.498

Answer Link

Otras preguntas

Divide £300 in a ration of 3:7 help please !
Why is magma that contains little silica less likely to erupt explosively?
can be lined with moist filter paper to catch insoluble solids a. calorimeter b. Geiger counter c. Burette d. Funnel e. Bunsen burner
What does it mean for a figure to be 3-D
why did jefferson's beliefs worry Federalists?
What are the possible values for x in the equation 4x²=641) x=02) x=43) x=4,-44) x=0,4,-4
Recall, [tex] \pi [/tex] is defined as the ratio of the circumference (say c) of a circle to its diameter (say d). That is, [tex] \pi [/tex]=c/d. This seems to
Ship that revolutionized travel during the age of exploration
Why is magma that contains little silica less likely to erupt explosively?
Which expression is equivalent to (x²+3x-4)(x-5)1) x³+8x²-19x+202) x³-2x²-19x+203) x³-2x²-11x+204) x³-8x²-11x+20