prudencembithi prudencembithi
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada

Suppose that 650lb of coffee are sold when the price is $4 per pound

Respuesta :

kurby2000 kurby2000
  • 12-09-2022

Money earned = $162.50

Explanation:

650 / 4     – You make $4 for every pound sold

= 162.5

Which is $162.50

Answer Link
aviana6 aviana6
  • 12-09-2022
it would be 2,600$ if the price is 4$ per pound 650 • 4 = 2600$
Answer Link

Otras preguntas

The ___[x]_______ secretes hormones that control other glands such as the thyroid, ovaries, and testes.
M1 has which of the following properties? A. Most Liquid B. Most Vulnerable C. Most Secure
emily went to see a film at the local cinema.it started at quarter past two in the afternoon.it took her 25 minutes to walk from her house to the cinema.what
Which action would be protected by the ninth amendment
If you want to know what a section of text is going to be about, which text feature would be most helpful?
What qualities of sodium make it useful for this purpose?? 2 reasons
The o is suppose to be "to the"
give two exmamples of how genetically modified organisms lead to more environmentally friendly agricultural practices
The length of a rectangle is 5 centimeters more than twice the width. The perimeter is 82 centimeters. Find the length and width.
Proper citation of resources increases a writers ??