ernestinebell7 ernestinebell7
  • 11-02-2017
  • Mathematics
contestada

Sally's grocery store is selling eggs for $1.56 a dozen .what is the unit price per egg

Respuesta :

Chela123 Chela123
  • 11-02-2017
won't it be 0.13 cents because if it is a dozen for 1.56, so 1.56/12=0.13 per egg 
Answer Link
krystenperez
krystenperez krystenperez
  • 11-02-2017
$0.13 because $1.56/12=0.13
Answer Link

Otras preguntas

I need help I’m not that smart lol
Help me on this Because I don’t get it
PLEASE HELP QUCIK “Welcome to All!” Identify the Push-pull factors in this political cartoon.
Find the image of (-3,5) reflected across the x-axis
A dependent clause: None of the choices are correct. always contains a verb. is a sentence fragment. has a complete subject and predicate. can stand on its own
What are the importance of the major organ of the human body?​
ASAP!!! PLZ DUE TODAY Sandy charges each family that she babysits a flat fee of $15 for the night and an extra $6 per child. Kimmi charges $33 per night, no mat
please please help it’s urgent!! tell me if the first one ic correct and answer second one plsssss
What is the value of 7 (x + 4) ^2 - 3x when x =2? Giving brainliest
Hope this helps, good luck