lexikey2016 lexikey2016
  • 11-02-2017
  • Mathematics
contestada

Find the product.List the units 8 Ib*$3.50/Ib

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2017
$28.00 for 8ibs. METHOD: 8 times 3.50=28

Hope this helps!
Answer Link
wSpaceFacexx
wSpaceFacexx wSpaceFacexx
  • 12-02-2017
Oh easy all u have to do is multiply 8x3.50 to get what 8lb equals since $3.50 per lb so 8x3.50=28 so $28.00 for 8lb
Answer Link

Otras preguntas

Suppose a principal amount of $2079 were invested into a simple interest account that pays an annual rate of 2.31% then the amount of interest earned at the end
Tamatoa was tired of hula hooping. complete sentence or fragment?
List three possible health effects from marijuana use.
Solve for I (current)
Pls answer this correctly and I will mark it as brainlist
Which question is true about food chains A. All food chains start with consumers B. The arrow shows the movement of energy C. The arrow shows which animals are
Nitrogen dioxide typically results from the oxidation of nitrogen monoxide in air. If 6.2 mols of N2 react, how many moles of NO2 will be produced. Please show
whats are the functions of the integumentary system ?
A car travels 6 miles in 5 minutes. How fast is it going in miles per hour? How fast is it going in meters per second?
Which activity would you most likely engage in at a social club? A. le golf B. le football C. les jeux de cartes D. le tennis