midestiny09
midestiny09 midestiny09
  • 12-02-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost 1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges

Respuesta :

trissyrobby
trissyrobby trissyrobby
  • 12-02-2017
The answer would be 5.12 if im correct
Answer Link

Otras preguntas

Discuss your environment in relation to its affect on you immunity
Find the amount withheld for Social Security for each pay check. Monthly Salary: $3,170 Earnings to date: $15,500
This is a new version of the question. Make sure you start new workings. The cross-section of the prism below is an equilateral triangle. What is the surface ar
1.- What type of parabola is this? 2.- What is the vertex for the parabola? 3.- What is the 'a' value for the given graph? 4.- What is the equation for the give
How many liters of air ins room that measures 11.0 ft x 12.0 ft and has an 8 ft ceiling?
The students on the right are applying a force of 100 N to the right. This is shown by the red arrow. The students on the left are applying a force of 100 N to
What is the average rate of change for this quadratic function for the interval from x= -5 to x = -3? A. 8 B. -16 C. -8 D. 16
Hey Sydney made three times as much as Cassie made. If the difference in their pay was $74 how much money did each make
history is past sociology and sociology is present history.​
Which term best describes how the sentence uses syntax to persuade readers? Believe in hard work, believe in success, and believe in yourself. OA. Figurative la