audreannagarre
audreannagarre audreannagarre
  • 10-03-2017
  • Mathematics
contestada

marisol bought 20 peices of ribbion for $18. what would be the cost of 30 peices of ribbon

Respuesta :

kmarti3401
kmarti3401 kmarti3401
  • 10-03-2017
27 because 18 divided by 2 is 9 so you just add 9 more to $18
Answer Link

Otras preguntas

What best describes the development of farming in the United States by 1850
Jerome walk 2/3 Mile in the morning and 11/12 miles in the evening how many miles did he walk in all
You discovered you can deduct medical expenses over 6% of your income. Your income is $42,000, and you had medical expenses of $567. What portion of your medica
The first widely used credit card was introduced in: A. 1958 B. 2009 C. 1935 D. 2006
-4(1-6v=-8(-7-4m) what is the work and answer
Dynamic stretches are part of an effective warm-up because they can help A) lubricate the muscles used in the activity B) decrease cardiovascular difficulty i
Which would most likely be found in informing writing
What are interesting Facts about Benjamin Franklin?
Which shape of the moon will you never see during the daytime, after sunrise and before sunset?
6+ (3/4)subtract2+(3/12)