Seudónimo Seudónimo
  • 12-05-2017
  • Mathematics
contestada

three times the cost is $24

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-05-2017
8 because 24 divided by 3 is eight 
Answer Link
FLORC
FLORC FLORC
  • 12-05-2017
3x=24
To find the cost divide 24 by 3
X= $8
Answer Link

Otras preguntas

A bakery offers a sale price of $3.05 for 4 muffins. What is the price per dozen?
what do you need to study to become a care giver?
What key feature made the Ottoman military successful? A) an enormous army B) a powerful cavalry C) highly disciplined janissaries D) innovative tac
The event from odyssey that best supports the theme that acting prideful can lead the unwanted consequences is
uryIg9sIUII 2. last name of new leader during Russian Revolution ent
F(x)=e^(4x)+e^(4x) need the answer
Which choice includes all the types of employers that exist in the Marketing, Sales, and Service career cluster? A) private companies, the government, self-empl
PART A: Which statement best expresses the central idea of the text? A. People with criminal backgrounds benefit from education more so than the people without
Roger’s boss evaluates him based on the satisfaction of the employees who work under Roger’s supervision. Roger’s supervisees are very unhappy because the compa
The proof shows that ABCD is a rectangle. Which of the following is the missing reason? A.Angle-side-angle postulate B.Side-angle-side postulate C.Angle-angle-s