nene6 nene6
  • 11-05-2015
  • Mathematics
contestada

what is the cost of 2.15 pounds of cheese priced at $7.99 a pound

Respuesta :

iGreen
iGreen iGreen
  • 11-05-2015
Multiply the pounds of cheese by the price per pound.

[tex]\sf2.15\times7.99=17.1785[/tex]

So the cost is approximately $17.18
Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-05-2015
(2.15 lbs)*($7.99 / lb) = $17.18
Answer Link

Otras preguntas

let f(x)=2x+2. solve f^-1(x) when x=4.
Lim[(sqrt(cos(2x))-cubicrootof(cos(x))]/arctg(x^2) when x->0
Lim[(sqrt(cos(2x))-cubicrootof(cos(x))]/arctg(x^2) when x->0
Why are chloroplasts absent in epidermal cells ?
What does the random variable (r) for a binomial experiment of n trials represent?
Six nickels is what percent of one dollar? What percent of $2.00 would it be? Please help.
3x+4y=17 solve for y.
Lim[(sqrt(cos(2x))-cubicrootof(cos(x))]/arctg(x^2) when x->0
Which choice is equivalent to the expression below? 5x sqrt 2 - 2 sqrt 2 + 2x sqrt 2 A. 7x sqrt 2 - 2 sqrt 2 B. 2x^2 sqrt 2 C. 3x sqrt 2 D. 7x^2 sqrt 2
7.25 times 8 1/2= what?