2009714
2009714
11-01-2024
Mathematics
contestada
9 apples cost $11.25. How much will 4 apples cost?
Respuesta :
aepeabody
aepeabody
11-01-2024
Answer: $5
Step-by-step explanation:
11.25/9=1.25
1.25x4=5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 41+ )
Otras preguntas
Explain the difference between chromosomes, chromatids and chromatin. (3-4 sentences)
one of the most prolific composers of solo concertos during the Baroque Era was
Find the missing side length
Ongoing wave action in the intertidal zone creates which environmental condition that allows for more organisms to survive there? Abundant oxygen Abundant
I really need some help I have gone completely brain dead for some reason P.S I can't write it out so I took a snip ( picture )
_____ is one of the few European countries that is self-sufficient when it comes to growing its own food.
Which statements describes characteristics of all liquids ?
olivis baked 53 loaves of banana bread to be sliced for snacks at a craft fair. she will place an equal number of loaves in 6 different locations. how many loav
PLEASE HELP!?! NIGHT by Elie Wiesel Discuss the choice of "night" as the title for this book. How is"night" symbolic? In other words, how does Wiesel use the la
Fill-in the blank with the missing word. Choose the correct answer: de, des, du, de l', de la. Mes amis habitent à côté ____ stade.