mperez0890 mperez0890
  • 13-01-2024
  • Mathematics
contestada

9 markers cost 11.50$ how much is per
one

Respuesta :

2022kay 2022kay
  • 13-01-2024

Answer:

$1.278

Step-by-step explanation:

11.50 divided by 9=1.27778...

To the nearest two decimal places the answer is $1.28

Answer Link

Otras preguntas

Calculate an estimate for the mean temperature
Which theory suggests that cells are the basic building blocks of life but don't constitute life itself?Cell theory or organismal theory?
could you tell me what is nonfiction?
My neighbour has lived all over the world. I asked how old are you? He said " I lived 1/4 of my life in China, 1/6 of my life in Vietnam, 1/2 of my life in Camb
What Does 'Bury the Hatchet' Mean?
what does it mean to be 'all ears'?
What's the answer please
A pencil is dropped from the roof of the school what is the speed after 3s down is the negative direction. I'm confused on what equation to use
the amount of postage placed on a first class letter depends on the weight of the letter .
write quadratic equation whose roots are 4 and -3 and whose leading coefficient is 5 use the letter X to represent the variable ? =0