victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

Tickets for a concert cost $2 each for children and $5 each for adults.A group of 30 people consisting of children and adults paid a total of $87 for the concer
What was the role of a Private during WW1?
usely i get up at 6:00
Earl runs 75 meters in 30 seconds.How many meters does Earl run per second?
how would you say they (male) play volley ball in french
Please help In the sequence below the first term is 2 and each term after the first is k times the preceding term where k is a constant. What is the value of th
In 2006, the population of a country was 50.3 million people. From 2006-2050, the country's population is expected to decrease by 6.5%. Find the expected popula
usely i get up at 6:00
how do scientists apply emission spectra to investigate the chemical composition of stars. 1 page long essay.
how do I find out is 28% of 70?