stefaniarviso stefaniarviso
  • 09-05-2024
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 1 pound of apples ?

Respuesta :

addisonbarnes83 addisonbarnes83
  • 09-05-2024

Answer:$2 to $3 per lb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Buddhism and Christianity both used ____ to greatly expand trade war tracts media
Every level of Etruscan society had frescoes on their tombs. a. True b. False
how to simplify 40 over 2
What is 4 [tex] \frac{1}{3} [/tex] ÷ 2 [tex] \frac{3}{5} [/tex]?
The Vedas are sacred texts read by Buddhists. a. True b. False
The Whiskey Rebellion
Today, the world's population is decreasing. a. True b. False
Nitrogen-fixing bacteria provide _____, which plants can absorb. nitrogen gas soluble nitrates glucose oxygen
Goals are a. what you want to accomplish. c. wants. b. what’s important. d. all of the above.
Suppose you work for a government agency that regulates the buying and selling in the country. Which main purpose of government is your agency serving? A.