RuthieG RuthieG
  • 11-09-2017
  • Mathematics
contestada

Hank bought 2.4 pounds of apples each pound cost 1.95 how much did hank spend on the apples

Respuesta :

AidanMcDaniel08
AidanMcDaniel08 AidanMcDaniel08
  • 11-09-2017
$4.68 because 2.4 multiplied by 1.95 equal 4.68.
Answer Link

Otras preguntas

55:100 66:120 are these ratios equivalent ?
The bicycle is said to be the most energy-efficient means of transportation. Where does the energy that drives it come from?
How did Charlemagne create an empire that blended several different traditions?
How many 3 3/4 inch wires can be cut from a spool of wire that is 100 inches long. Will there be any wire left over? If so, how much? (Explain the steps)
a mixed number greater than 8.45? my answers are A. 8 3/8 B. 8 4/9 C. 8 3/5 D. 8 5/12
A recipe that makes 6 servings calls for 1 1/5 cups of juice. How many cups of juice are there per serving?
Is pectin found in animal cells?
Which of the following marked the end of the Spanish-American War? A)the Treaty of Paris B)the Roosevelt Corollary C)the Treaty of Portsmouth D)the Gentleman’s
what is the country and continent of lisbon
[(a+3)x8+26]:5=18 va multumesc frumos