dodostitch2016
dodostitch2016 dodostitch2016
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold by the yard. If the cost is $2.79 per yard, how much does the ribbon cost by inch?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-09-2017
0.0775/in is the answer
Answer Link

Otras preguntas

The day before yesterday I was 25 and next year I will be 28. This is true only one day in a year. What day is my birthday? Explain.
How and why do languages diffuse?
1/2(5x-6)-1/3(9x-15)+1
Help on geometry similar triangles #13
which principle does the U.S. supreme court apply when it declares an act of congress unconstitutional
Select the product of (7x - 8)(4x + 9).
A survey of 1,000 people was done by New York Times. 80% of the people did not know the name of their representative in Congress. How many of the 1,000 people k
what type of energy source will eventually be used up?
half of Robert's piece of wire is equal to 2 thirds of Maria's wire. The total lenght of their wire is 10 feet. How much longer is Robert's wire than Maria's?
Why is the Exxon Valdez significant? It was the oil rig responsible for the spill in the Gulf of Mexico that continues to plague many U.S. businesses. It was an