oquawkacurrentoxo9r6 oquawkacurrentoxo9r6
  • 11-10-2017
  • Mathematics
contestada

you bought 4 pizzas for $20 dollars each top split with your homeroom 4 × x

Respuesta :

brianluong00
brianluong00 brianluong00
  • 11-10-2017
It is $5 per pizza!!!!!!!!!!!!!!!

Answer Link

Otras preguntas

the union of male and female sex cells is called
What happened to the native americans in the way of westward expansion
which of the following statements best describes the work of Issac newtons
suppopse you were going to deisgn a system for the rapid diffusion of oxygen across a phosphlipid bilayer. according to fick's law, which aspects of the system
Matthew spent 7x minutes on the computer. Christian spent 5x-7 minutes on the computer which was the same amount of time as Matthew. how many minutes did each s
Assume you are an observer standing at a point along a three-lane roadway. All vehicles in lane 1 are traveling at 30 mi/h, all vehicles in lane 2 are traveling
Alpine Luggage has a capacity to produce 410,000 suitcases per year. The company is currently producing and selling 330,000 units per year at a selling price of
6. In Mendel's F1 generation, the flowers were a. all white b. all purple c. some purple and some white d. lavender
Sheets of canvas have been hung over the waiting lines to provide shade. Each canvas sheet is in the shape of a triangle with side lengths of 50 feet, 75 feet,
what is 3x-10+2x+3x+x+20+2x+10+x-20