jdkelsey2013oz6f0y jdkelsey2013oz6f0y
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Three pounds of shrimp costs 16.47 at the grocery store. ? is the unit price of the shrimp in dollars per pound

Respuesta :

emnicfish123 emnicfish123
  • 10-11-2017
the answer is $5.49. hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

What's the answer to the questions 46 and 47?Label the three stages (1- 3) of Embryonic Development and their features (4-6)
Billy received a raise after his first year on the job to $45,000 from his initial salary of $42,400. What was his real raise stated as a percentage? Inflation
lanier company manufactures expensive watch cases sold as souvenirs. three of itssales departments are retail sales, wh
Design your own narrative paragraph that illustrate the three tool for coherence conjunctive adverb relative pronouns and appositive phrases. Additionally use a
Writing to representatives, working for a candidate or political party, and presenting to the local school board or city council are examples of which of the fo
Biology question on human digestive system​
What is the main solution the author offers?
how can we search person in brainly for sending request of friend
Find the area of the shaded regions.
jack needs 22 crew members for every 2 ships he manages complete the table