kitty822 kitty822
  • 13-11-2015
  • Mathematics
contestada

Josh pays $7.59 for 2.2 pounds of turkey. What is the price per pound of the ground turkey?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2015
He pays $3.45 per pound. All you need to do is divide 7.59 by 2.2.
Answer Link

Otras preguntas

A snowball is launched horizontally from the top of a building at v = 16.9 m/s. If it lands d = 44 meters from the bottom, how high (in m) was the building?
Why did Henry Clay group his resolutions in pairs in the Compromise of 1850?
Why did Henry Clay group his resolutions in pairs in the Compromise of 1850?
What's breed of given cat???Check attachment
what are three ways water erodes the surface of earth
Your model locomotive is 18 inches long. It is an exact model of a locomotive that is 72 feet long. A window on the locomotive is how many times wider than a wi
What's breed of given cat???Check attachment
3 ( 4d + 1 ) - 9d = 6 - 2d
what are three ways water erodes the surface of earth
What's breed of given cat???Check attachment