Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2015
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

alyse2 alyse2
  • 11-12-2015
you have to do 10.56 plus 88 and you will have your answer
Answer Link
BrainlyPotter
BrainlyPotter BrainlyPotter
  • 24-02-2021

Just do 10.56 plus 88

10.56+88=98.56

I hope you found it helpful!

Answer Link

Otras preguntas

b1 of a trapezoid in which A 48x+68 in, h 8 in, and b2 9x+12 in
What was Germany's main goal after World War I?
Which of the fallowing is the most accurate description of the philosophy of John Locke 1.The purpose of government is to control the people. 2.all human being
What do the images embedded in rock represent? A. pickled fish B. animal skins C. drawings D. fossilsIm like 95% its d but i want to be 100
in which body system are red blood cells manufactured a.circulatory b.endocrine c.reproductive d.skeletal
Today, the world's population is younger than ever before. a. True b. False
What are some positive and negative effects of our current two-party system?
Pearl lives 6 miles due north of the post office, and Belle lives 8 miles due west of the post office. What is the straight line distance between their homes?
Matilda wants to buy some high-quality olive oil. She can buy a 2 L bottle for $50, or she can buy a 225 mL bottle for $7. In order to compare the prices, she n
WHO INVENTED COMPUTER?