MandiePandie
MandiePandie MandiePandie
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

how do ou find unit rates

Respuesta :

susxnn
susxnn susxnn
  • 13-01-2016
you divide the price by the number of items
Answer Link

Otras preguntas

A case of four items cost $5.52 at Costco what is the price of each item?
What form of democracy does the United States have?
"a bacterial infection called lyme disease is spread by ____."
A client tells her therapist that she has a great fear of flying. her therapist responds, "me too. i don't like flying in planes, especially when there is a lot
Microsoft likely has to spend billions of dollars building and developing an operating system, but once it is produced, the cost to get the software to each cus
Where were the Dead Sea scrolls found?
Which multiple choice is correct?
After world war i and world war ii, the jrotc program saw little to no growth because of what?
Did the Patriots outnumbered the British at the Battle of Long Island
Give a brief summary of the wife of baths tale