hannah100
hannah100 hannah100
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

what is $11.49 for 3 packages

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-01-2016
The unit rate for each package would be $3.83 because $11.49 divided by 3 equals $3.83
Answer Link
Billymkhoi
Billymkhoi Billymkhoi
  • 13-01-2016
$11.49/ 3 packages= $3.83/package

The final answer is $3.83/package~
Answer Link

Otras preguntas

help please, what is sum of the geometric series E6(4)k-1
According to the graph, what is the constant of proportionality? (0,0) (5,3)
I will give the brainiest answer
Which polynomials are in standard form?
(40 pts)can you factor the difference of square?perfect square trinomials?
Suppose you recently sold your used car. Assume that no new production was involved in this transaction. Wealth was created because the value of your willingnes
Read the following passage from the Declaration of Independence: Such has been the patient sufferance of these Colonies; and such is now the necessity which con
For each of the following pairs of goods, which good would you expect to have more elastic demand and explain clearly why? (8 marks) a. Coca-Cola or water b.
the sum of two integers is 19. the larger of the two numbers is 3 more than 3 times the smaller integer. what are the integers
Which component of weather results in stormy, cloudy whether?