lazypandaart
lazypandaart lazypandaart
  • 11-02-2016
  • Mathematics
contestada

a crate of oranges cost $24 and contains 4 bags of oranges how much does 1 bag cost?

Respuesta :

redpandawarrior
redpandawarrior redpandawarrior
  • 11-02-2016
$6
Why?
24 / 4 = 6
I hope this helped! Please ask more questions!!!!
Answer Link
SonyaLemeshko
SonyaLemeshko SonyaLemeshko
  • 11-02-2016
$6.00 because 24/4=6
Answer Link

Otras preguntas

Tom had to go to the dentist because of a cavity. This made him nervous. How to fix it has a Vague Pronoun
1. Find the mean absolute deviation for the set of values. 11, 16, 70, 66, 14, 15
Aleena had to use a public computer to access her private account on social media. what should she do after she finishes? a. She should shut down the computer
Many invertebrates have a hard outer covering called
In rats, rough fur (R) is dominant over smooth fur (r) and black fur (B) is dominant over brown fur (b). Which of the following describes a rat with the genotyp
I'm a business owner but I'm having a tough time selecting the right SEO package for my business? Can someone guide or explain me the complete process?
Which of the following would be the strongest hurricane according to the Saffir-Simpson scale?
what is 1 1 /2 x / 4 1/4 A. 4 1/8 B. 4 3/4 C. 6 3 /8 D. 5 1/4
b. What is the value of OL?
please help me on this i don’t know what to do - the mocking bird also click on photo to see