Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 12-02-2016
  • Mathematics
contestada

Mrs.Watkins finds that she can buy 5 candy bars for $2.50 she has a total of 16 kids in her class.How much would it cost for her to buy a candy bar for all the students?

Respuesta :

moldypotato1337
moldypotato1337 moldypotato1337
  • 12-02-2016
She can spend 7.50 dollars and have 4 left over
Answer Link

Otras preguntas

What happened in 1066 in Britain ?
In your opinion, how did the image of the flapper embody the changing values and attitudes of young women in the 1920s? (One paragraph)
Use the chart to answer the question. How much will a $100-deductible collision insurance for a compact car in Class 3 that is four years old cost? $ __ per yea
Company B's stock price is $500. You overhear a classmate say, "Based on the stock price, Company B's value is clearly higher than Nike's!" Whay might your clas
Look at this photograph of American prisoners, taken after the Philippines fell to the Japanese in 1942. American prisoners after the Philippines fell to the Ja
How did reformer hope the drawe act would encourage aimilation of native american
if the exchange rate changes from 3 brazilian reals per dollar to 4 reals per dollar, a. the dollar has depreciated. b. the dollar has appreciated. c. the dolla
Graph The Step Function f(x) = [x + 3] Over the interval -2 ≤ x ≤2
does adding boiled, deionized water to the titrating flask to wash the wall of the erlenmeyer flask and the buret tip increase, decrease, or have no effect on t
What is the difference between Subsidized and unsubsidized Stanford loans?